Bezdrátové ovládání svítidel je dnes bezesporu tím nejkomfortnějším způsobem. Kromě toho se hodí všude tam, kde nelze ovládat světla klasicky „po drátě“. Námi nabízené řešení je vhodné jak pro privátní projekty, jakým je tato reference, tak i pro komerční projekty, ať už obchody, továrny nebo kanceláře.
Možná znáte nebo dokonce používáte řešení Philips Hue, které je dnes poměrně rozšířené. Jeho nevýhodou je nutnost kupovat veškeré ostatní prvky (např. svítidla) přímo od výrobce Philips (vendor lock-in).
V námi nabízeném řešení, na které se podrobněji podíváme v této referenci, je naopak systém otevřený všem výrobcům svítidel, vypínačů, senzorů a jiných prvků. V tomto projektu jsme například dodávali svítidla od čtyř různých výrobců profesionálních svítidel, včetně LED profilových svítidel na míru (do nábytku). Od pátého výrobce jsou pak bezdrátové nástěnné vypínače.
Pomocí tohoto systému se zde ovládá intenzita svícení, u většiny svítidel pak navíc teplota chromatičnosti (teplota barvy světla) a v jednom případě dokonce i kompletní barevná škála (RGBW).
V aplikaci lze nastavit rozvrhy, režimy a scény svícení a podle libosti je spouštět nástěnnými vypínači, případně manuálně měnit. Pro příklad - v obývacím pokoji se nástěnným vypínačem dá manuálně nastavit požadovaná intenzita svícení, teplota chromatičnosti a lze přepínat mezi slabou (zde 10%) a maximální (100%) intenzitou scény, která automaticky nastavuje teplotu chromatičnosti podle místa a času - tedy udržuje teplotu odpovídající teplotě slunečního světla. To odpovídá dnes tolik skloňovanému cirkadiánnímu rytmu.
V další referenci s tímto systémem máme použity nástěnné vypínače, které nepotřebují žádný přívod ani baterii, protože se nabíjí dotekem a lze je tak namontovat kamkoliv na zeď nebo je používat i jako dálkový ovladač.
Podívejte se na VIDEO na odkazu pod obrázkem (chvíli trpělivosti, než se natáhne :-)) a posuďte sami, jaký rozdíl tyto změny ve svícení udělají a jaký vliv má světlo na celkovou atmosféru daného místa.